Back to top

Pytania i odpowiedzi

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest związanie swoich włosów nisko nad karkiem i zwinięcie ich w mały koczek. Obcinamy nadmiar siatki z peruki (w tym momencie peruka nie podlega już zwrotowi lub wymianie.) Zakładamy perukę, podobnie jak czepek, lekko pochylając głowę do przodu. Na tym etapie dopasowujemy perukę tak, aby była na równi z naturalną linią włosów. Upewnijmy się, że wewnętrzne spinki są wpięte tak, żeby peruka była stabilna, szerokość można dodatkowo dopasować dzięki paskom do regulacji z tyłu peruki.

Jeśli czujemy taką potrzebę możemy dodatkowo zabezpieczyć perukę wsuwkami.

Peruki noszone doraźnie, poprawnie przechowywane, nie wymagają mycia. Aczkolwiek jeśli pojawi się potrzeba odświeżenia peruki myjemy ją letnią wodą i delikatnym szamponem. Następnie dokładnie płuczemy perukę, odsączamy i wystawiamy na ręcznik aż do wyschnięcia.

Peruki z włókien syntetycznych nie należy farbować. Można delikatnie stylizować, używając temperatury do 180 stopni Celsjusza, tapirować lub utrwalać lakierem do włosów (częste utrwalanie lakierem oznacza częstsze mycie peruki).

W ofercie mamy dwa rodzaje kitek: z grzebykiem oraz na ściągaczu.

Kity z grzebykiem: robimy kucyka z własnych włosów, najlepiej sprawdzi się gumka puszysta. Grzebyk kity doczepianej wpinamy z przodu własnej kitki i oplatamy wokół gumki włosami. Taką kitę można zabezpieczyć kilkoma wsuwkami wpinając je z każdej strony kucyka, tak żeby łączyły włosy.

Kity na ściągaczu:

Krok 1- wiążemy swoje włosy w solidny koczek na czubku głowy (dobrze sprawdzą się dwie gumki do włosów, najlepiej miękkie). Spryskujemy lakierem.

Krok 2- kucyki posiadają dwa wbudowane grzebyki oraz ściągacz. Przedni grzebyk wpinamy z przodu naszego koczka, tylni z tyłu po czym ściągamy ściągacz jak najmocniej. Ściągacz chowamy za pomocą wsuwki. Gotowe! Pamiętaj żeby po każdym ściągnięciu kucyka dokładnie go rozczesać.